مقالات

چگونه اکانت اینستاگرام خود را تجاری کنیم

توسط 26 جولای, 2017 بدون نظر

تاکنون تفاوتی بین یک اکانت شخصی در اینستاگرام با یک اکانت تجاری وجود نداشت ولی از این پس دارندگان حساب تجاری می توانند اطلاعات کاری خود مثل: محل شرکت (با استفاده از نقشه)، شماره تلفن و آدرس شرکت را نیز در بیوگرافی وارد کنند و علاوه بر این از امکانات آنالیزی بسیار کارآمد بهره مند شوند مثل: تعداد بازدیدهای یک پست، در چه ساعتی و چه روزی بیشتر میزان بازدید وجود داشته، میزان سن دنبال کنندگان صفحه و… .

نکته مهم برای تبدیل اکانت شخصی به تجاری:

ما در این مقاله به آموزش تبدیل اکانت شخصی (Private Profile) به تجاری (Business Profile) می پردازیم قابل ذکر است که برای ارتقای حساب شخصی به تجاری حتما باید حساب شخصی شما قابلیت تعامل با حساب فیسبوک شما را داشته باشد و نیز در حساب فیسبوک، شما باید ادمین باشید. پس اگر حساب فیسبوک ندارید بهتر است ابتدا آن را با توجه به این شرایط ایجاد کنید.

مراحل تغییر اکانت شخصی اینستاگرام به تجاری:

1- ابتدا لازم است اینستاگرام خود را بروز کنید.

2- سپس به قسمت پروفایل خود بروید. (گوشه ی سمت راست، پایین علامت آدمک را کلیک کنید)

3- گزینه Option را بزنید. (علامت سه نقطه در گوشه سمت راست، بالا)

4- در زیر قسمت Account به دنبال گزینه Switch to Business Profile  بگردید و بروی آن کلیک کنید.

5- حال باید صفحه ای مانند عکس زیر را مشاهده کنید.

اکانت تجاری اینستاگرام

6- در این قسمت باید با انتخاب گزینه Log in with Facebook اجازه دهید اینستاگرام شما با حساب فیسبوکتان همگام سازی کند.

7- اگر شما اطلاعات مربوط به شرکت خود را در حساب فیسبوک تان کامل وارد نکرده باشید در این قسمت از شما اطلاعاتی نظیر آدرس شرکت، شماره تماس ها، شماره های پشتیبانی، آدرس ایمیل و… را میخواهد.

تغییرات اکانت تجاری اینستاگرام:

1- Contact

حال باید تغییراتی نظیر اضافه شدن دکمه Contact درکنار گزینه Edit Profile را مشاهده کنید که نشان از تغییر حساب شما به حساب تجاری دارد.

از این پس دنبال کنندگان صفحه شما با زدن گزینه Contact سه زیر گزینه مشاهده میکنند:

1-Get Directions: شامل آدرس شرکت شما میشود.

2-Call: شماره تماس های شرکت.

3-Email: ایمیل رسمی شرکت.

2- Insights

تغییر بسیار جالب و کاربردی دیگری که مشاهده میکنید اضافه شدن دکمه Insights در کنار گزینه آپشن می باشد که آیکون آن به شکل نمودار است. کلمه Insights به معنی بینش و فراست است که با توجه به امکانات این دکمه نامی بسیار مناسب برای آن می باشد.

اکانت تجاری اینستاگرام

با انتخاب این گزینه مشاهده میکنید که نمودارهایی برای شما نمایان میشود که شامل سه بخش:

Top Posts، Followers و Promotions می باشد و هرکدام یک گزینه See More نیز در کنار خود دارند که با زدن آن اطلاعات کامل تر و نمودارهای بیشتری راجع به آن بخش را مشاهده خواهید کرد.

مثلا در بخش فالوور ها شما اطلاعاتی مشاهده میکنید مانند: جنسیت اعضای اکانت خود، رنج سنی آنها، در چه ساعتهایی و روزهایی بیشترین تعداد کاربران آنلاین را داشته اید و نیز کاربران شما از چه شهرهایی و کشورهایی شما را فالو کرده اند.

مشاهده میکنید که این ویژگی ها چقدر میتوانند برای یک تجارت مفید و سودآور باشند وبه گسترش کسب و کار اینترنتی شما نیز بسیار کمک خواهد کرد. این از قدرت های اینستاگرام میباشد که باعث محبوبیت بیش از حد آن در بین شبکه های اجتماعی شده است.

توجه داشته باشید که امکان برگرداندن اکانت تجاری به اکانت شخصی نیز امکان پذیر می باشد کافیست مراحل اولیه بالا را دنبال کنید و این بار گزینه Switch to Regular Profile را انتخاب کنید.

پاسخ دهید